Як заключити договІр з лікарем?

Перший крок - оберіть сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, у якого ви бажаєте отримувати медичне обслуговування. Переконайтеся, що медичний заклад, де працює обраний вами доктор, входить до електронної системи охорони здоров'я (дивитесь в мережі Інтернет сайти "Електронне здоров'я", або E-health).

Далі вам потрібно зробити наступне:

  1. Візьміть з собою паспорт, податковий номер, свідоцтво про народження дитини (якщо вам потрібно оформити договір на дитину), а також свій мобільний телефон.
  2. Уповноважена особа медустанови (реєстратор, медсестра, лікар або інша особа) внесе ваші дані і контактний телефон в систему "Електронний здоров'я".
  3. Перевірте, чи всі зазначені данні є правильними.
  4. Після цієї перевірки уповноважена особа медустанови має роздрукувати декларацію в двох примірниках, які дасть вам на підпис. Один екземпляр залишиться в медустанові, інший - у вас.
  5. Уповноважена особа медустанови накладає електронний цифровий підпис на декларацію і направляє її в систему "Електронний здоров'я".

Якщо вам буде дискомфортно з обраним лікарем - ви завжди зможете підписати декларацію з іншим фахівцем. Тому не турбуйтеся – обирайте лікаря так, щоб було зручно вам, у першу чергу.

Що робити з направленнями до вузьких спеціалістів?

Сімейний лікар напише направлення, а пацієнт сам вирішить, у кого консультуватися - в приватній або державній клініці. На наступному етапі медичної реформи держава буде оплачувати і послуги вузьких фахівців. До того ж з липня нинішнього року планується ввести загальнодержавну програму «Безкоштовна діагностика». Тоді розшириться список оплачуваних з бюджету обстежень. Поки їх ціна ще обговорюється.

Мама з дитиною обслуговуються у одного сімейного лікаря або можна укласти два договори з різними лікарями?

При бажанні ви можете вибрати окремого лікаря для кожного члена вашої родини. Договір ви можете укласти х терапевтом, який обслуговує дорослих від 18 років, педіатром, який працює з дітьми від 0 до 18 років, або сімейним лікарем, який працює з усіма віковими групами. Вам  вирішувати кому довіряти.