Як часто та чому необхідно робити рентген?

Усім дорослим людям (за винятком тих, кому рентген протипоказаний) повинні проходити профілактичне дослідження-

флюорографію або рентгенографію не рідше одного разу на два роки, після 45 років - кожний рік.

Рентген необхідний для постановки і уточнення діагнозу при підозрі на пневмонію, плеврит, злоякісні новоутворення, раннє виявлення туберкульоз, бронхіт і захворювання легень. Якщо у вас є скарги на тривалий кашель, сильну задишку, біль в грудях, хрипи в легенях - швидше за все, вас направлять на рентген.

Деякі категорії людей повинні проходити рентген або флюорографію раз в півріччя: працівники пологових будинків, військовослужбовці, ВІЛ-інфіковані, особи, які перенесли туберкульоз, засуджені, а також ті, хто контактує з хворими на туберкульоз.

 Групи осіб, які відносяться до групи ризику: хворі на тяжкі хронічні захворювання (астмою, діабетом, виразкою шлунка і т.д.), мігранти, біженці і переселенці, працівники дитячих установ різної спрямованості.

Кому призначають рентген обережно?

Дітям до п'ятнадцяти років і жінкам у період вагітності призначають рентген тільки в крайніх випадках, коли загроза життю та здоров'ю від можливого захворювання істотніше, ніж шкода від випромінювання.

 Чи шкідливий рентген легенів та флюорографія?

При рентгені легких показник опромінення коливається в межах 0,03-0,3 мЗв за одну процедуру. Для порівняння, приблизно така ж кількість радіації людина одержує в звичайному житті за період близько двох тижнів.

Для уточнення діагнозу і спостереження хвороби, кількість обстежень визначає лікуючий лікар: при деяких важких патологіях може проводитися і кілька процедур в тиждень.

 При проходженні флюорографії опромінення вище в два-п'ять раз, в залежності від якості рентген апарату. Але навіть в цьому випадку нічого критичного в організмі не відбудеться: максимально допустима річна доза радіації для людини не повинна бути вище 50 мЗв, лише при перевищенні цього порога зростає ризик онкологічних захворювань.

Таким чином, в помірних кількостях рентгенографія безпечна для організму більшості пацієнтів (не повинна перевищувати 1,4 мЗв на рік). Істотної шкоди рентгенівське випромінювання в малих дозах може завдати лише зростаючому організму, вагітним і дітям рентгенографію проводять тільки, за направленням лікаря. Важливо пам'ятати, чим якісніше техніка, застосовувана для отримання рентгенограми, тим точніше вона дає результат і тим менша кількість радіації впливає на тіло.

Якість рентген обстеження залежить від якісності технічного стану рентгенівської апаратури.  Сучасні цифрові рентген діагностичні апарати дозволяють робити якісні рентгенограми органів грудної порожнини. Саме тому в МЦ «Перша приватна поліклініка» використовується сучасний цифровий рентген апарат.