Видалення ліпоми, атероми, гігроми

До категорії доброякісних утворень тканин відносять атероми, гігроми та ліпоми, які часто називають загальним терміном «жировики».

Пухлиноподібні ущільнення шкіри і підшкірної тканини з часом не зникають, а народними методами лікування не приносить результату. Єдиним правильним рішенням залишається видалення новоутворення в професійній клініці.

Візуально ліпома, атерома, гігрома  між собою схожі, хоча і мають різну природу виникнення. До моменту загострення, розростання новоутворень, єдина шкода – естетичний вид та дискомфорт при тактильних відчуттях.

Чим відрізняються?

Ліпома- жирове утворення міжмязових та підшкірних тканин. Причина виникнення – порушення обміну речовин. Жирова тканина присутня на багатьох ділянках тіла, тому ліпоми виникають в ділянці спини і  верхніх та нижніх кінцівок в єдиному утворені чи в комплексі жировиків( ліпоматоз).

 Атерома - пухлиноподібне ущільнення виникає по причині закупорки протоків сальних залоз. Видалення атероми передбачає позбавлення пацієнта від кісти сальної залози.

Ділянка утворення досить велика: атерома може виникнути всюди де є сальні залози( на голові, на шиї, та інших ділянках). Новоутворення не болюче і розвивається повільно. Ускладнення у виді нагноєння виникає в наслідок проникнення інфекції.

Гігрома- пухлиноподібне новоутворення яке є накопиченням синовіальної рідини суглоба. Під дією перевантаження чи індивідуальної схильності організму, рідина виходить за межі суглоба і накопичується. Утворюючи суглобову грижу. Гігрома може  виникнути в любому віці. Найчастіше виникає на запясті, хоча може зустрічатись і на інших ділянках.

Відрізнити один вид жировика від іншого може кваліфікований хірург, який і призначає його видалення.

Підготовка до операції

Чим раніше пацієнт звернеться по медичну допомогу і чим менше буде розмір пухлини, тим менш травматичною буде операція.

Операція видалення новоутворень проводиться під місцевою анестезією, за потреби із використанням регіонарної анестезії, коли відключається лише кінцівка, яка оперується, або по бажанні пацієнта в стані  медикаментозного сну і займає до 30 хв часу.

Лікар робить невеликий розріз шкіри над поверхнею новоутворення, повністю видаляє пухлину та накладає шви.

Операція вимагає високої кваліфікації хірурга, так як іноді пухлина розташована поруч із судинами і нервами, травмувавши які можна порушити рухову функцію.

Відразу після операції пацієнт може іти додому, а на наступний день виходити на роботу, якщо вона не повязана з фізичними навантаженнями на область операції.

Після операції необхідно:

Змінювати компресійну повязку відповідно до рекомендації фахівців клініки.