Вакцинація - міфи на факти

Вакцинація - одна з найбільш дискутабельних тем в медицині. Напевно, не існує лікаря, якому не задавали питання про користь та шкідливість вакцинації. Дозвольте Першій Приватній Поліклініці, беручи за основу знання с доказової  медицини та найсучасніших  медичних  досліджень, допомогти розібратися в цьому непростому питанні.

Міф 1: Я не буду робити щеплення моїй дитині, тому що всі інші діти навколо нього вже захищені.

Факт: Так, це могло б бути правдою, але лише в тому випадку, аби всі без виключення діти були б щеплені. Ви в цьому абсолютно впевнені? Якщо багато батьків почнуть відмовлятися від щеплень, то це призведе до поширення вакцино-контрольованої хвороби. А коли мова йде про правець, чи будуть щеплені інші люди? Це не має ніякого значення для безпеки вашої дитини. Правець виникає, коли бактерії з ґрунту потрапляють в рану, а не від повітряно-крапельного шляху.

Міф 2: Дитина може захворіти хворобою від якої проводять щеплення.

 Класичний перебіг захворювання дійсно може знизити імунітет, після чого організму потрібен час, щоб прийти до норми. Щеплення мають абсолютно протилежну дію. Віруси які входять в склад вакцини або вбиті (атенуйовані) дуже ослаблені, вираженого імунного перевантаження така кількість вірусу викликати не може, навпаки - щеплення мобілізує імунну систему організму для вироблення антитіл проти інфекційного захворювання. Людина не може захворіти хворобою від якої їй зробили щеплення.

Міф 3: Комбіновані вакцини - це величезне навантаження на імунітет.

За даними американської асоціації вірусологів навантаження на організм при виникненні інфекційної хвороби в сотні разів вище, ніж  при проведенні щеплення. Навіть якщо застосовуються полівалентні (багатокомпонентні) вакцини - це не призводить до вираженого імунного навантаження (лише у 0,1% випадків).

Міф 4: Вакцини недостатньо перевірені та небезпечні.

ФАКТ: Як і всі ліки, вакцини повинні пройти декілька етапів перевірки. Перш ніж міністерство охорони здоров'я України схвалить їх застосування, всі вакцини проходять контроль якості через ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я). Ця структура є найавторитетнішою структурою в галузі охорони здоров’я. Після використання вакцини, в випадку виникнення побічних дій, органи охорони здоров'я продовжують працювати над тим, щоб мінімізувати побічні дії. Серйозні побічні ефекти вакцин рідкісні, 1 випадок  на 1 млн. людей.

Міф 5: Щеплення = аутизм.

1998 року, британський медичний журнал поставив медицину “на вуха”, заявою про те що вакцина  КПК (кір,краснуха,паротит) призводить до розвитку аутизму у дітей. Пройшло більше  20-ти років, проведено десятки клінічних досліджень  на цю тему таким авторитетними структурами як: Британська Національна служба охорони здоров’я, Центр контролю і профілактики захворювань США, медичним інститутом Національної академії наук Великобританії, які повністю спростували зв’язок щеплення і розвитку аутизму.