Склеротерапія - лікування варикозно розширених вен

 Варикозне розширення вен – це патологія хірургічного профілю. Варикозно змінені вени і деформовані клапани неможливо зцілити терапевтичними засобами (мазі, препарати, що підвищують тонус вен і т.п.), їх можна тільки «прибрати» радикальними хірургічними методами.

Всі види такого роду хірургічних втручань можна розділити на дві групи: механічне видалення уражених варикозом вен і малоінвазивні (малотравматичні) методи.

Малотравматичні методи мають на увазі агресивна дія на внутрішню стінку варикозних розширених вен хімічними (склеротерапія) або фізичними (лазерне видалення вен, радіочастотна облітерація) факторами. В результаті вени «склеюються» і заростають.

У порівнянні з оперативним втручанням по механічному видаленню вен малоінвазивні методи мають наступні переваги:

 • не вимагають приміщення пацієнта в стаціонар;
 • передбачають коротку післяопераційний період;
 • всі побічні явища операції (біль, синці і т.п.) виражені значно слабше.

Лазерна коагуляція вен

Ендовазальной лазерна коагуляція передбачає введення джерела лазерного опромінення всередину варикозно розширеної вени. Лазерне випромінювання викликає «закипання» венозної крові, в наслідок чого відбувається термічне припікання внутрішньої поверхні стінки ураженого варикозом судини.

Вена звільняється від крові, а її стінки спадаються ( «склеюються»). Надалі просвіт вени заростає, так що на місці варикозно розширеного судини утворюється сполучнотканинний тяж, який неможливо виявити візуально.

Таким чином, ендовазальной лазерна коагуляція «прибирає» естетично непривабливі венозні судини абсолютно безслідно (джерело лазерного випромінювання вводиться через невеликий прокол, який згодом заростає без утворення шрамів).

Переваги та недоліки лікування варикозу лазером

 

Лікування варикозу лазером - сучасний метод малонівазівного видалення вен, який має наступні переваги:

 • висока ефективність;
 • гарантована точність (контроль УЗД);
 • за показаннями під час проведення процедури може бути виконано видалення розширених проток;
 • мінімальний ризик розвитку ускладнень;
 • мінімальна вираженість больового синдрому та інших неприємних побічних ефектів після видалення вен;
 • найкоротший відновний період.

Методи компресійної склеротерапії

Компресійна склеротерапія полягає у впливі на внутрішню стінку варикозних розширених вен спеціальних речовин склерозантов, які вводяться в просвіт вени за допомогою ін'єкції (уколу шприцом).

Залежно від використаного склерозанта розрізняють наступні види склеротерапії:

 • класична (введення в вену звичайного агресивного для її внутрішньої оболонки розчину);
 • мікропенная (використання пенообразующіго склерозанта).

У нашій клініці використовується метод мікропенной склеротерапії, який знаменував прорив в малоінвазивної лікуванні варикозного розширення вен.

Справа в тому, що таке мікропенний склерозант краще поширюється по ураженому посудині і покриває велику площу. В результаті вени надійно склеюються і рецидиви зустрічаються вкрай рідко.

Переваги та недоліки компресійної склеротерапії

Основна перевага компресійної склеротерапії полягає в доступності за ціною. На відміну від лазерного видалення вен і радіочастотної облітерації, компресійна склеротерапія не вимагає використання дорогого устаткування, що дозволяє знизити вартість процедур склеротерапії до цілком демократичного рівня.

До недоліків методу склеротерапії слід віднести її малу універсальність. На жаль, даний метод підійде далеко не всім пацієнтам. Як правило, в якості монотерапії (єдиного методу лікування) склеротерапію використовують тільки на початкових стадіях захворювання. У деяких випадках доведеться звертатися до лазерної флебології або навіть до радіочастотної облітерації.

Як підготуватися до склеро терапії?

Склеротерапія досить проста маніпуляція, яка не вимагає спеціальної підготовки. Для уточнення показань до проведення склеротерапії необхідна консультація у флеболога і ультразвукове дослідження вен нижніх кінцівок.

Крім того, потрібно буде пройти всі стандартні для хірургічних втручань дослідження і тести (аналізи сечі і крові, коагулограма, лабораторне дослідження на інфекції, які передаються через кров (сифіліс, гепатити, ВІЛ) і т.п.).