Профілактика онкологічних захворюваннь

За останні 20 років рівень частота раку у чоловіків в Україні зросла на 47%, у жінок - на 35%. Більше третини онкологічних хворих помирає протягом року, оскільки онкологічне захворювання діагностують занадто пізно.

Своєчасно розпочата терапія дозволяє повністю вилікувати найбільш поширені види раку (молочної залози, легенів, простати) і значно збільшити тривалість життя хворих з іншими формами ЗНУ.

Єдиний спосіб виявити рак на ранній стадії - регулярно проходити профілактичні огляди.

У кожного з нас унікальне тіло. Відповідно, відрізняється і схильність до появи різних онкологічних процесів. З віком онкологічні ризики зростають і, відповідно, зростає необхідність в комплексному обстеженні всього організму.

Рак, на відміну від багатьох захворювань, може тривалий час протікати безсимптомно, а також маскуватися під менш небезпечні стану (рак молочної залози - під фіброматоз і мастити, рак шлунка прекрасно «зображує» виразку і так далі).

Чим старше ви стаєте, тим вище ризик захворіти на рак. Саме тому після 35 років кожному з нас необхідно регулярно проходити комплекс діагностичних процедур.

МЦ «Перша приватна поліклініка» пропонує діагностичну програму «Онко чек» для чоловіків і жінок.

Онкологічна настороженість - що це?

 Існує поняття - «онкологічна настороженість», тобто при появі будь-якого стороннього симптому потрібно звертатись до лікаря. Відносно, наприклад, раку шкіри існує досить багато інформації про те, що саме має вас насторожити. Якщо ж мова йде про хронічні захворювання шлунка, то це виникнення будь-яких нетипових симптомів, наприклад – темний кал, зникнення апетиту та інше.

Онкологічну настороженість зобов'язаний проявляти не тільки лікуючий лікар, а й ви по відношенню до самого себе. Це ваше життя і ваше тіло.

Профілактика рака шкіри

Ризик виникнення злоякісних новоутворень шкіри можна знизити, якщо виконувати найпростіші профілактичні прийоми:

  • захищати відкриті ділянки шкіри, що піддаються впливу сонячної радіації, особливо літнім людям та людям зі світлою шкірою;
  • користуватися сонцезахисними кремами;
  • не допускати наявності на шкірі хронічних виразок, свищів, попрілостей;
  • охороняти шрами, рубці, родимки і родимі плями від частих механічних травм;
  • видаляти родимки, родимі плями, бородавки, рогові потовщення на шкірі тільки в спеціалізованих лікувальних установах.

Харчування та ризик раку

Дослідження вказують на роль харчування у виникненні ЗНУ шлунка. Їжа, що містить мало тваринних білків, жирів, мікроелементів, клітковини, але надмірно багата рослинним крохмалем і кухонною сіллю, сприяє виникненню злоякісних новоутворень шлунка.

 Нестача йоду в їжі призводить до зниження функції щитовидної залози і компенсаторного збільшення її розмірів, що, в свою чергу, підвищує ризик розвитку онкопатології щитовидної залози.

Збалансоване харчування, що включає оптимальну кількість мікроелементів і вітамінів сприяє зниженню ризику розвитку онкологічних захворювань молочної залози.

Не забувайте також про те, що ожиріння провокує розвиток великої кількості онкологічних захворювань.