Пластика носової перетинки у Херсоні

Порушення нормальної будови носа не завжди помітні, але можуть доставляти суттєві незручності. При викривленні носової перегородки з'являються скарги на утруднене дихання, постійний нежить або затяжні запальні захворювання (синусити, постійна нежить, та інше).

 Ця анатомічна особливість може бути вродженою, наслідком нерівномірного зростання кісткових і хрящових тканин. Досить часто носова перегородка неправильно зростається після травми. В цьому випадку фізіологічні порушення часто поєднуються з косметичним недоліком: ніс виглядає нерівним, зміщеним щодо центральної осі.

Усунути викривлення носової перегородки можна за допомогою септопластики.

Септопластика – показання до втручання

Септопластика називається операція, яка передбачає вилучення, моделювання та подальшу реімплатантацію викривленою частини носової перегородки. Всі розрізи виконуються всередині порожнини носа, тому після повного загоєння тканин на обличчі не залишається абсолютно ніяких помітних слідів втручання.

Коли деформація перегородки требує корегування:

  • виникає хропіння і нічне апное (зупинка дихання уві сні);
  • часто турбує нежить, закладеність носа;
  • дихання супроводжується шумом;
  • постійно виникають лор-захворювання;
  • турбують головні болі через нестачу кисню;
  • з'являється сухість і свербіж у носі.

Якщо Ви помітили у себе один або декілька з цих ознак, необхідно прийти на огляд до лікаря. Усунути утруднення дихання та інші симптоми, пов'язані з деформацією носової перегородки, можна тільки хірургічним шляхом.

Види операції

  1. Септопластика Пластика включає в себе виправлення тільки носової перегородки, при цьому сусідні анатомічні утворення не зачіпаються. Операція проводиться переважно за медичними показаннями для відновлення дихання через ніс, усунення хронічних ринітів, хропіння, апное.
  2.  Ріносептопластика передбачає комплексне зміна форми або/та розміру носа. Втручання проводиться за медичними і естетичним показаннями. В ході операції можна одночасно видалити викривлення носової перегородки, усунути асиметрію ніздрів, прибрати горбочок та інше.

Підготовка до операції

Перед проведенням септопластики потрібно прийти на консультацію до лікаря. Доктор виконає риноскопию і оцінить характер наявних дефектів. Спеціаліст може виявити навіть незначні викривлення носової перегородки, які зовні непомітні (зазвичай це вроджені дефекти). Якщо Ви хочете усунути будь-які естетичні недосконалості, лікар уважно вислухає всі побажання щодо результату операції.

Щоб переконатися у відсутності протипоказань, лікар повинен ознайомитися з результатами клініко-лабораторних досліджень крові та сечі. Крім того, Вам буде потрібно зробити ЕКГ та флюорографію. У деяких випадках необхідна консультація анестезіолога, терапевта.