Операції при новоутвореннях в молочних залозах

Рак молочної залози є найпоширенішим раковим захворюванням серед жінок у всьому світі - на нього припадає 16% всіх випадків захворювання раком серед жінок.

Показники виживаності при раку молочної залози в різних країнах варіюються в широких межах - від 80% і більше в Північній Америці, Швеції та Японії до приблизно 60% у країнах із середнім рівнем доходу і до менш 40% в країнах з низьким рівнем доходу (Coleman et al., 2008). Низькі показники виживаності пов'язані з відсутністю програм по ранньому виявленню раку (виявляється на пізніх стадіях).

А якщо у мене доброякісна пухлина?

При виявленні будь-якого ущільнення в молочній залозі необхідно терміново звернутися до лікаря-мамолога. Тільки мамолог може дати відповідь: чи є воно доброякісним або злоякісним. Лікар повинен провести зовнішній огляд і пальпацію, мамографію, призначити УЗД та еластографію (або пункційну біопсію). Лише все це дозволить визначити, з яким новоутворенням ви штовхнулись.

Як лікують фіброми та фіброаденоми?

Хірургічне втручання, як правило, являє собою:

  1. Висічення ділянки залози з новоутворенням.
  2. Повне вилущування пухлини (енуклеація).

Мастектомія – видалення усієї залози

Типи операцій:

  • проста,
  • модифікована радикальна,
  • радикальна,
  • підшкірна ( "сосок-зберігаюча").

Лампектомія органозберігаюча операція

Рак молочних залоз видаляється з частиною здорової тканини, прилеглої до пухлини. Така операція спрямована на збереження грудей.

До зберігаючих операцій відносять лампектомію , сегментектомію та квадрантектомію.

Кількість вилученої тканини може сильно варіюватися в залежності від виду операції, спрямованої на збереження грудей. Квадрантектомія, наприклад, означає, що приблизно чверть грудей буде видалена.

Мастектомія

Проста  мастектомія підходить жінкам з множинними вогнищами карциноми (in situ - рак на місці). Хірург видаляє залозу, не видаляючи лімфатичні вузли в пахвовій області. Іноді мастектомія виконується профілактично, щоб виключити будь-яку можливість розвитку раку молочних залоз у майбутньому.

Модифікована радикальна мастектомія включає видалення тканини молочної залози разом з видаленням лімфатичних вузлів. Модифіковану радикальну мастектомію зазвичай призначають пацієнткам, у яких виявлено інвазивний рак молочних залоз, і є підозра на поширення захворювання за межі молочної залози.

Радикальна мастектомія є найбільш агресивним типом мастектомії. Вона виконується також як і модифікована мастектомія, тільки додатково видаляють м'язи грудної клітини. Сьогодні радикальну мастектомію рекомендують тільки в тому випадку, якщо рак молочних залоз поширився на м'язи грудної клітки під грудьми. В даний час радикальна мастектомія застосовується вкрай рідко.

Типи радикальної мастектомії:

Мастектомія по Холстеду - це радикальне втручання, під час якого хірурги видаляють саму залозу, малий і великий грудний м'яз, підлопаткову і пахвову клітковину з усіма лімфатичними вузлами, що в ній розташовуються.

Операція Пейті - видаляється залоза, малий грудний м'яз, клітковина пахвовій і підлопаткової області.

Підшкірна "сосок-щадна" мастектомія. Ця операція націлена на видалення всіх тканин грудей за винятком соска.