Наслідки активного відпочинку в літку та артроскопія

Літо - це пора специфічних навантажень на наші суглоби. Водні лижі, віндсерфінг, серфінг, вейкбординг та інші незвичні види фізичної активності можуть принести до травми.

Лідером за кількістю і різноманітністю травм є колінний суглоб - майже при всіх видах спорту коліно піддається колосальним навантаженням, відзначають фахівці клініки ортопедії та спортивної травми. Водні види спорту - не виняток: катання на нестабільну поверхні, постійні навантаження, різкі «рвані» руху. Все це як не можна сприяє виникненню травми колінного суглоба. Найпопулярніші з них - пошкодження зв'язок коліна і розрив меніска.

Розрив меніска

Механізм виникнення пошкодження зв'язок простий: при різкій зміні напряму руху, невдалому приземленні після стрибка, прямому ударі відбувається надрив або повний розрив зв'язок колінного суглоба. За схожих обставин відбувається і травма меніска: різке обертання стегна при відносно нерухомої фіксованою гомілки (наприклад, під час катання на вейкборді, де ноги зафіксовані на дошці).

Травму супроводжує біль в колінному суглобі, набряк, обмеження рухів, нестабільність суглоба. Багато з нас розцінюють ці симптоми як прояви вивиху або забиття, не надають їм особливого значення та не звертаються до ортопеда-травматолога.

Пошкодивши коліно, в будь-якому випадку необхідно проконсультуватися у фахівців і пройти обстеження, для попередження оперативного лікування.

Якщо пошкодження зв'язок і менісків незначні, для відновлення достатньо буде консервативної терапії (медикаментозна та фізіотерапія). При більш серйозних травмах необхідна операція на колінному суглобі - артроскопія коліна.

Артроскопія суглобів

Артроскопія - сучасна методика, завдяки якій пошкодження в колінному суглобі виявляються (мета – діагностична) і швидко усуваються (мета – оперативна).

Реабілітація починається на наступний день після операції: під контролем досвідченого реабілітолога пацієнт виконує спеціально розроблений для нього комплекс. На третій день пацієнт виписується додому, а через 6-8 тижнів повністю повертається на колишній рівень фізичної активності.

Займайтеся спортом собі на втіху, а якщо на шляху активного проведення часу стала травма - сучасна медицина поверне вам радість руху. Будьте здорові та бережіть себе.