Мієломна хвороба - що це, симптоми, лікування

Раніше вважалося, що мієломна хвороба це захворювання людей старшого віку, але в останні роки вчені відмічають молодіння цієї хвороби.

Також, підступність мієломи в тому, що вона переслідує чоловіків. Чому? Да хто вона така ця мієлома? Не плутати з меланомою (рак шкіри)! Незважаючи на те, що проти цього «лому» поки немає стовідсотково необхідного прийому, медицина не стоїть на місці, і вчені вже мають деякі дуже вагомі дані на рахунок лікування цього захворювання.

Хто така мієломна хвороба?

Це різновид раку кісткового мозку. Кістковий мозок - це губчаста тканина в центрі крупних кісток, яка виробляє клітини крові.

В медичній літературі часто можна зустріти синонім слова мієлома - множинна мієлома, оскільки рак часто вражає відразу декілька відділів кісток тіла, таких як хребет, череп, таз і ребра.

Симптоми множинної мієломи

На ранніх стадіях мієлома може не викликати жодних симптомів. Коли хвороба прогресує, виникають специфічні симптоми, а саме:

  • постійний тупий біль в ділянках хребта, що віддає у нижні кінцівки, характерно що біль підсилюється вночі і практично не знімається прийомом анальгетиків;
  • крихкі кістки, які провокують часті переломи, іноді для перелома не потрібно навіть падіння, перелом виникає при зміні положення тіла;
  • втома, слабкість і задишка викликані анемією;
  • синці, які викликають при найменших ушкодженнях;
  • втрата маси тіла;
  • часто рецидивуючі бактеріальні та вірусні інфекції.
  • часті носові кровотечі та кровоточивість з ясен;
  • Часті ушкодження нирок з порушенням іх функцій.

Мієлома зазвичай не виникає як “класична” пухлина. Вона диффузно пошкоджує кістковий мозок людини, Це впливає на стан кісток людини та вироблення здорових клітин крові.

        Це не заклик займатися самодіагностикою! Ні!

Якщо Ви помічали за собою якісь із вище перерахованих симптомів, зверніться до свого сімейного лікаря, вони навряд чи будуть викликані раком, але він надасть Вам компетентну інформацію  по вашим питанням!

Лікар-терапевт обстежить Вас, щоб перевірити наявність кісткової болючості, кровотечі, ознак інфекції та будь-яких інших симптомів, які дозволяють припустити, що у Вас мієлома. Він скоординує Вас на аналізи які являються інформативними в даній ситуації.

При дійсній підозрі на мієлому Вас направлять до гематолога-консультанта (фахівця з питань крові) для подальших аналізів та лікування.