Лапароскопічна хірургія-сучасне вирішення проблем

Коли кажуть «лапароскопічна хірургія», то мають на увазі  втручання, які проводяться через невеликі надрізи і не супроводжуються значним пошкодженням тканин.

 Лапароскопічна хірургія використовується в наступних випадках: корекція гриж черевної стінки, холецистектомія, спленектомія, резекція надниркових залоз, апендектомія, корекція ахалазій стравоходу, лікування гриж стравохідного отвору діафрагми і рефлюкс, хірургія шлунка, баріатричні операції, біопсія та інше. Завдяки перевагам метода кількість видів таких втручань постійно розширюється.

Як це відбувається?

Майже всі лапароскопічні операції проводяться під загальним наркозом. В ході операції черевна порожнина наповнюється вуглекислим газом, потім через невеликий надріз доставляється камера, яка дозволяє побачити черевну порожнину на екрані. Через додаткові надрізи лікар просуває та використовує хірургічні інструменти.

Лапароскопічні операції можна проводити пацієнтам будь-якого віку - вони менш травматичні, ніж аналогічні класичні втручання.

Переваги лапароскопічної хірургії

Лапароскопічна хірургія має безліч переваг над традиційною, включаючи кращий естетичний результат завдяки невеликим надрізів розміром до декількох міліметрів. Так як надрізи є невеликими, він є менш хворобливими, а також значно знижується ризик інфекції та післяопераційної грижі. Період госпіталізації є коротшим, відновлення більш швидким, і незабаром пацієнт може повернутися до роботи і звичайному житті.

Мінімальний травматизм тканин передньої черевної стінки, що веде до мінімально вираженого больового синдрому після операції.

  • пацієнт піднімається з ліжка і починає ходити через 4-6 годин після операції і через добу-півтора виписується додому;
  • косметичний операційний доступ: 3-4 мікророзрізу до 0,5 см на передній черевній стінці, після загоєння сліди практично непомітні;
  • швидке відновлення працездатності та повернення до звичайного для пацієнта способу життя;
  • мінімальний ризик розвитку післяопераційних гриж передньої стінки живота;
  • висока точність діагностики і лікування, що досягається за рахунок виконання операції під оптичним збільшенням з деталізацією найменших анатомічних структур;
  • мінімальна травматичність операції дозволяє успішно виконувати її у пацієнтів похилого віку з різною супутньою патологією, що раніше було протипоказанням до оперативного лікування.

Після холецистектомії, проведеної з використанням лапароскопа, зберігаються природні шляхи для відтоку жовчі. Завдяки цьому, як і до хірургічного втручання, жовч надходить до 12-палої кишки. Така операція не знижує якість життя. Згодом формується умовний рефлекс на прийом їжі і по протоках (без жовчного міхура) подається необхідний об'єм жовчі для обробки їжі.

Якщо вам запропоновано видалення жовчного міхура – лапараскопічна холецистектомія допоможе зробити це найбільш швидко, комфортно, та безпечно.